Parashikimi i motit, e martë 4 shtator 2018

TIRANE, 4 shtator /ATSH/ – Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira. Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, ditën e sotme do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët, lokalisht mesatar dhe në formën e shtrëngatave.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim 1-15m/sek në bregdetin jugor.

Valëzimi i detit parashikohet i forcës 4 me lartësi vale 2.0-2.5 metra.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 18/28 diell shi
Kukës 15/27 diell  shi
Lezhë 16/28 diell shi
Dibër 15/25 diell shi
Durrës 18/28 diell shi
Tiranë 19/29 diell shi
Elbasan 18/29 diell shi
Berat 13/29 diell re
Vlorë 17/28 diell re
Korcë 14/27 diell re
Gjirokastër 13/32 diell re
Sarandë 17/29 diell re

 

/e.malaj/

 

 

 

 

 

 

  

 

 

                     

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.