KPK: Prokurori Bujar Hoti do i nënshtrohet Vetingut në 6 shtator

TIRANË, 3 shtator /ATSH – I. Vata/ – Komisioni i Pavarur i Kulifikimit ka nisur axhendën e Vetingut me Prokurorin pranë Gjykatës së Apelit Durrës, Bujar Hoti.

Komisioni i Pavarur i Kulifikimit pritet të zhvillojë më 6 shtator seancën dëgjimore ndaj prokurorit në Prokurorinë pranë Gjykatës së Apelit Durrës, Bujar Hoti.

Trupi gjykues do të përbëhet nga Lulzim Hamitaj, Brunilda Bekteshi, Olsi Komici. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.