Parashikimi i motit, e shtunë 1 shtator 2018

TIRANE, 1 shtator /ATSH/ -Moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime  dhe vranësira  në shtim në mesditë në pjesën lindore dhe qëndrore. Sipas shërbimit meteorologjik, ushtarak do të ketë reshje lokale shiu në zonat malore lindore, pjesërisht edhe shtrëngata shiu.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim 1-8 m/sek.

Deti parashikohet i forcës 4 me lartësi vale 1.8 metra.

 

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 21/35 diell
Kukës 18/33   diell shi
Lezhë 20/32  diell
Dibër 17/31   diell shi
Durrës 21/32  diell
Tiranë 21/33  re diell
Elbasan 20/34  re diell
Berat 19/33  re diell
Vlorë 22/31   diell
Korcë 17/25 diell shi
Gjirokastër 17/34 re  diell
Sarandë 22/34  diell

 

/e.malaj/

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

                     

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.