Parashikimi i motit, e premte 31 gusht 2018

TIRANË, 31 gusht /ATSH/ – Moti për ditën e sotme parashikohet me diell në perëndim të territorit dhe vranësira në zhvillim të përqendruara në zonat përreth maleve në lindje të territorit.

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, gjatë pasdites do të ketë reshje lokale shiu në pjesën lindore të vendit.

Era do të jetë kryesisht nga veriperëndimi 2 deri në 8 m/sek, më tepër në det të hapur.

Valëzimi parashikohet i forcës 3 me lartësi vale 1.6 metra.

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 20/35 diell
Kukës 17/30   shi diell
Lezhë 21/34  diell
Dibër 15/28   shi diell
Durrës 20/34  diell
Tiranë 21/35  re diell
Elbasan 20/34  re diell
Berat 18/35  re diell
Vlorë 20/34   diell
Korcë 16/28 shi diell
Gjirokastër 16/34 re  diell
Sarandë 21/34  diell

  

/e.malaj/

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

               

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.