Parashikimi i motit, e enjte 30 gusht 2018

TIRANE, 30 gusht /ATSH/ -Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me diell në pjesën më të madhe të ditës në bregdet,  ndërsa prej mesditës në zonat e tjera të territorit do të shfaqen vranësira të shoqëruara me reshje lokale shiu, pjesërisht edhe shtrëngata në lindje deri në orët e vona të pasdites.

Era do të jetë nga kuadrati i veriperëndimit 2-12 m/sek si pasojë e kontrasteve termike.

Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale  1.5 metra.

 

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 21/34 diell
Kukës 18/29   shi diell
Lezhë 22/33  diell
Dibër 15/27   shi diell
Durrës 21/33  diell
Tiranë 20/34  shi diell
Elbasan 20/33  shi diell
Berat 18/34  shi diell
Vlorë 20/33   re diell
Korcë 17/28 shi diell
Gjirokastër 16/33  shi diell
Sarandë 21/33  diell

 

/e.malaj/j.p/

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.