AXHENDA NDËRKOMBËTARE 30/8/2018

HAGË (Holandë) – Argumentat përfundimtare të palës mbrojtëse në procedurën e ndërmarrë nga Irani në CIJ kundër sanksioneve amerikane.

AUSTRI (Vjenë) –Takim i ministrave të Punëve të Jashtme dhe të Mbrojtjes së BE-së.

LESKOVAC (Serbi) – Mjeshtrat e zgarës serbe do të përgatisim hamburgerin më të madh në botë në organizimin e përvitshëm në jug të Serbisë.

CHEMNITZ  (Gjermani) – Protestë me kërkësë të grupit të ekstremit të djathtë “Pro Chemnitz”.

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) – Miratimi i pritshëm në Këshillin e Sigurimit të OKB-së të një rezolute që zgjat mandatin e Forcave të përkohshme të Kombeve të Bashkuara në Liban.

DETROIT (SHBA) – Koncert në nderim të Aretha Franklin./ /v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.