Këmbimi valutor, euro rritje të lehtë ndaj lekut

TIRANË, 28 gusht/ATSH/ Euro po vijon rimbëkëmbjen graduale duke fituar lehtë pozita ndaj lekut.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, 1 euro është këmbyer sot me 125.84 lekë, 0.16 lekë më shumë krahasuar me një ditë më parë.

Dollari amerikan vijon dobësimin ndaj lekut duke u këmbyer me 107.62 lekë, ose 0,59 lekë më pak.

Paundi britanik ka pësuar rënie krahasuar me ditën e djeshme duke u këmbyer me 138.85 lekë.

Monedhat e tjera këmbehen si më poshtë:

/m.m/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.