PSG synon yllin e Atletico Madridit

TIRANË, 27 Gusht /ATSH/ -Kanë mbetur edhe pesë ditë deri në fundin e merkatos në Francë.

Kampionët aktual, Paris Saint Germain po vazhdojnë të kërkojnë lojtarë në tregun e transferimeve, për të forcuar skuadrën.

Siç raportojnë mediat spanjolle, Atletico Madrid të dielën ka zhvilluar stërvitjen e radhës, por aty nuk ka marrë pjesë Felipe Luis. Ish- lojtari i Chelsea ka qenë i lidhur me një largim të mundshëm nga “Wanda Metropolitano”, por deri më tani nuk ka asgjë konkrete në atë drejtim.

Skuadra e Thomas Tuchel e ka kërkuar lojtarin me ngulm për një kohë të gjatë, por sipas klubit spanjoll, ende nuk ka ardhur asnjë ofertë zyrtare drejt kryeqytetit spanjoll.

/gj.m/j.p/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.