Volejboll/ Kombëtarja e meshkujve fiton 3-2 ndaj Austrisë

TIRANË, 20 Gusht /ATSH/ -Kombëtarja e meshkujve në volejboll ka fituar mbrëmjen e së dielës 3-2 ndaj Austrisë, në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian të Volejbollit, sfidë e luajtur në sallën sportive “Feti Borova” pranë Tirana Olimpik Park.

Ky është suksesi i parë i volejbollistëve shqiptarë në këtë event (kane edhe një humbje), në një ndeshje mjaft të mirë dhe të merituar.

Shqipëria – Austri, 3-2 (27-29, 27-25, 25-13, 20-25, 15-8)

/gj.m/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.