Parashikimi i motit datë 19 gusht 2018

TIRANË, 19 gusht/ATSH/ – Moti për ditën e sotme parashikohet me alternime vranësirash  dhe kthjellime në mbrëmje.

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, parashikohen reshje shiu, hera-herës reshjet në formën e shtrëngatave dhe stuhive të izoluara, kryesisht në pjesën Lindore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim- Veriperëndim  2-15 m/sek ndërsa deti do të jetë i forcës 4 me lartësi dhe valë 2.2 metër.

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 21/37 diell shi
Kukës 18/32 diell shi
Lezhë 19/35  re diell
Dibër 16/30  shi diell
Durrës 22/32   re diell
Tiranë 21/36    diell shi
Elbasan 19/35  diell shi
Berat 18/34   re diell
Vlorë 20/31  re diell
Korcë 14/28  shi diell
Gjirokastër 16/35  re diell
Sarandë 20/32  re diell

 

 

 

 

 

 

 

        

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.