Parashikimi i motit, 16 gusht 2018

TIRANE, 16 gusht/ATSH/-Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, reshjet  e shiut do të jenë të pranishme, lokalisht në karakter shtrëngatash dhe stuhive lokale prej mesdite.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 2-10 m/sek në bregdet. Deti i forcës 3 me lartësi vale 1.0-1.5 metër në forcim në mbrëmje.

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 20/33 shi diell
Kukës 20/27  shi diell
Lezhë 19/33  shi diell
Dibër 18/28   shi diell
Durrës 22/33  shi diell
Tiranë 22/33  shi diell
Elbasan 21/32  shi diell
Berat 20/32  shi diell
Vlorë 23/32  shi diell
Korcë 16/27  shi diell
Gjirokastër 17/31  shi  diell
Sarandë 23/32  shi  diell

 /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.