Parashikimi i motit, 15 gusht 2018

TIRANE, 15 gusht/ATSH/- Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, parashikohen reshje shiu, lokalisht në karakter shtrëngatash dhe stuhive lokale prej mesdite.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 2-10 m/sek në bregdet. Deti i forcës 3 me lartësi vale 1.0-1.5 metër në forcim në mbrëmje.

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 20/33 shi diell
Kukës 20/27  shi diell
Lezhë 19/33  shi diell
Dibër 18/28   shi diell
Durrës 22/33  shi diell
Tiranë 22/33  shi diell
Elbasan 21/32  shi diell
Berat 20/32  shi diell
Vlorë 23/32  shi diell
Korcë 16/27  shi diell
Gjirokastër 17/31  shi  diell
Sarandë 23/32  shi  diell

 /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.