Investime për përmirësimin e sistemit të ujitjes në Devoll

TIRANË, 14 gusht/ATSH/ Investimet për përmirësimin e sistemit të ujitjes dhe kullimit po vijojnë në të gjitha bashkitë e vendit.

Sektori i Bujqësisë, Ujitjes dhe Kullimit, bashkia Devoll, në bashkëpunim me Agjencinë e Shërbimeve janë angazhuar maksimalisht në rehabilitimin dhe pastrimin e kanaleve ujitëse dhe kulluese.

Puna është përqendruar në vendosjen e tombinove si edhe sistemimin dhe çakullimin e rrugëve bujqësore në fshatrat Tren dhe Bitinckë.

Paralelisht vazhdon puna edhe në qendër të fshatit Progër.

/m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.