Destinacioni më i ri turistik, shtegu që lidh malet mes Shqipërisë, Kosovës e Maqedonisë

315

TIRANË,13 gusht/ATSH- I. Vata/ – Ambasada Gjermane Tiranë promovon vlerat e turizmit në Shqipëri dhe rajon duke sjellë si destinacion shtegun më të ri ndërkufitar që lidh malet midis Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë.

“A të pëlqen të jesh aktiv, a të pëlqen natyra? Atëherë mbath atletet e tua të udhëtimit dhe zbulo High Scardus Trail – shtegun më të ri ndërkufitar që lidh malet midis Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë”, shprehet Ambasada Gjermane Tiranë.

Ambasada Gjermane Tiranë  shpjegon se “ky shteg i distancave të gjata iu prezantua publikut në fund javë nga drejtuesja jonë e Sektorit për Bashkëpunimin për Zhvillim, Maren Kneller, së bashku me Zëvendësministrin për Turizmin, Çeku dhe Kryetarin e Bashkisë së Peshkopisë, Rama”.

“Duke u nisur nga pika të ndryshme hyrëse dhe dalëse, grupe nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia u mblodhën të gjithë një ditë përpara në Peshkopi përmes High Scardus Trail” shprehet Ambasada Gjermane Tiranë . /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.