Vlorë-Sarandë, 5 538 persona shkelën kufirin në 24 orët e fundit

TIRANË, 11 gusht/ATSH-A.Fortuzi/- Drejtoria e Policisë së Vlorës bëri të ditur për Agjencinë Telegrafike Shqiptare se gjatë 24-orëve të fundit në pikën kufitare të portit Vlorë dhe të portit të Sarandës janë regjistruar 5 538 persona, të cilët kanë shkelur kufirin shqiptar.

Sipas Drejtorisë së Policisë Vlorë mësohet se të gjitha sportelet kanë qenë në gatishmëri të plotë për të garantuar mbarëvajtjen e situatës në këtë periudhë të vitit, ku fluksi është i shtuar dhe për shkak të sezonit turistik.

Sipas kësaj policie, gjithsej në Kufirin e DVKM Vlorë (Pika kufitare Porti Vlorë dhe Sarandë) kanë hyrë 5 538 shtetas shqiptar e të huaj dhe kanë dalë 3 484 shtetas shqiptar e të huaj./m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.