FOTO/ Temperaturat e larta, mbledhin qytetarët për shëtitje nga liqeni

TIRANË, 11 gusht/ATSH/-Ditët e bukura të verës e kanë shndërruar parkun e madh të Liqenit në atraksionin më të kërkuar në kryeqytet.

Qytetarët zgjedhin të shëtisin në natyrë, dhe të shijojnë ngjyrat, lulet dhe freskinë tek Parku i Liqenit për shkak të temperaturave të larta.

Temperaturat karakteristike të verës si dhe rrezet e diellit, kanë bërë që Kodrat e Liqenit Artificial të mbushen nga qindra mijëra kryeqytetas.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.