Parashikimi i motit, 10 gusht 2018

TIRANE, 10 gusht/ATSH/-Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet kryesisht i kthjellët me vranësira të pakta dhe mesatare në zonat malore.

Parashikohet shi i izoluar në Juglindje ndërsa era do të fryjë me drejtim Veriperëndim-Juglindje 1-8 m/sek në bregdet. Deti i forcës 3 me lartësi vale 1.5 metër.

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 23/35 re diell
Kukës 18/33 re diell
Lezhë 22/34 diell
Dibër 17/30 re diell
Durrës 17/30 diell
Tiranë 23/34 re diell
Elbasan 22/35 re diell
Berat 22/35 re diell
Vlorë 23/34 diell
Korcë 17/30 shi diell
Gjirokastër 18/34 shi diell
Sarandë 21/34 diell

 /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.