Këmbimi valutor, dollari forcon pozitat ndaj lekut

TIRANË, 9 gusht/ATSH/ Në tregun e këmbimit valutor, leku ka vijuar edhe sot forcimin e pozitave në këmbim me euron.

Euro ka humbur 0.07 lekë krahasuar me ditën e djeshme, duke u këmbyer në kuotën e 125.48 lekëve.

Ndërsa monedha e gjelbër amerikane ka fituar pikë në tregun e brendshëm valutor.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan u këmbye me 109.37 lekë ose 1.08 lekë më shumë se një ditë më parë.

/m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.