FUTBOLL – Jerome Boateng zgjedh PSG për shifrën 45 milionë euro

PARIS, 9 gusht /ATSH-ANSA/ – Jo “Manchester United”, Jerome Boateng ka zgjedhur PSG, siaps gazetës “Le Parisien”.

“Le Parisien” njofton se “kalimi i mesfushorit të Bayern Munich tek Thomas Tuchel (PSG) tashmë ka përfunduar, mungon vetëm marrëveshja formale ndërmjet dy klubeve”.

Kontrata me bavarezin zgjat deri në qershor 2021 dhe Boateng duhet do të shkojë në Paris për shifrën 45 milionë euro.   /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.