Parashikimi i motit, 8 gusht 2018

TIRANE, 8 gusht/ATSH/- Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, në vendin tonë do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta.

Moti për ditën e sotme parashikohet kryesisht i kthjellët me vranësira të pakta. Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Veriperëndim 1-7 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale 0.2-0.5 metër. Mjegullinë lokale në orët e mëngjesit.

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 22/38 re diell
Kukës 17/34 re diell me pak shi
Lezhë 21/37 diell
Dibër 17/33 re diell me pak shi
Durrës 22/35  diell
Tiranë 23/37  re diell
Elbasan 22/37  re diell
Berat 21/38  re diell
Vlorë 22/35  diell
Korcë 16/32  re diell
Gjirokastër 18/38  re diell
Sarandë 22/35  diell

 

 /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.