AXHENDA NDËRKOMBËTARE 08/8/2018

TOKIO – Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres takohet me kryeministrin japonez, Shinzo Abe.

TBILIS – Kujtohet 10 vjetori i fillimit të luftës mes Gjeorgjisë dhe Rusisë për kontrillin e Osetisë së Jugut.

AMIEN – Kujtohet 100 vjetori i betejës së Amienit ku do të jetë i pranishëm edhe princi William.

LJUBLJANA – Pesë parti të qendrës së majtë i paraqesin Parlamentit slloven një koalicion të qeverie të minorancës.

UASHINGTON – Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo pret homologun e tij egjiptian, Sameh Shoukry.

KARAKAS – Atentat kundër Maduros, fillojnë procedura për të gjykuar disa deputetë.

GLSAGOU (Britani e Madhe) – Zhvillohet edicioni i parë i Kampionateve Europiane ku grupohen kampionatet europiane të gjimnastikës, notit, golfit, kanotazhit, triatlon dhe çiklizëm.

BERLIN – Zhvillohet Kampionati Europian i atletikës. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.