Parashikimi i motit, 7 gusht 2018

TIRANE, 7 gusht/ATSH/-Sipas shërbimit meteorologjik, në vend do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta. Moti parashikohet i kthjellët me zhvillim vranësirash të pakta deri në mesatare në mesditë.

Parashikohet shi i izoluar në Alpe. Era me drejtim Verilindje-Veriperëndim 1-8m/sek në bregdet. Deti i forcës 3 me lartësi vale 0.5-1.2 metër.

Mjegullinë lokale në orët e mëngjesit.

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 22/37 re diell
Kukës 17/33 re diell me pak shi
Lezhë 21/36 diell
Dibër 17/32  re diell
Durrës 22/35  diell
Tiranë 23/36  re diell
Elbasan 22/37  re diell
Berat 21/37  re diell
Vlorë 22/35  diell
Korcë 16/31  re diell
Gjirokastër 18/37  re diell
Sarandë 22/35  diell

 /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.