Parashikimi i motit, 4 gusht 2018

TIRANË, 4 gusht/ATSH/- Vendi ynë ditën e sotme parashikohet të ketë mot me kthjellime dhe vranësira të pakta e mesatare në qendër dhe veri.

Moti do të jetë kryesisht i vranët në orët e mesditës në zonën jugore.

Në mesditë dhe pasdite do të ketë reshje shiu me intensitet të dobët në jug, ndërsa në orët e mesditës në jugperëndim, lokalisht deri mesatar në formë shtrëngatash dhe stuhi kalimtare.

Era me drejtim Verilindje-Veriperëndim 1-15m/sek në bregdet. Deti i forcës 3-4 me lartësi vale 1.5-2.3metër. Ndërsa do të ketë mjegull për shkak të reshjeve.

Qytetet Temperaturat në °C

Shkodër 22/36 re diell
Kukës 19/32 diell me pika shi
Lezhë 25/35 re diell
Dibër 17/29 diell me pika shi
Durrës 23/34 re diell
Tiranë 24/35 re diell
Elbasan 21/34 shi diell
Berat 20/34 shi diell
Vlorë 23/33 shi diell
Korcë 16/27 shi diell rrufe
Gjirokastër 18/35 shi diell rrufe
Sarandë 18/34 shi diell

/k.s//m.m/

 

 

                     

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.