SHBA – Trump dhe Pence përshëndesin Phenianin për kthimin e trupave të ushtarëve amerikanë

UASHINGTON, 2 gusht /-ATSH-DPA/ – Presidenti amerikan, Donald Trump dhe zëvendëspresidenti, Mike Pence përshëndetën sot Korenë e Veriut për kthimin e trupave të ushtarëve amerikanë të vrarë në Luftën e Koresë.

“Faleminderit Kim Jong -Un për mbajtjen e fjalës suaj dhe fillimin e procesit të dërgimit të eshtrave të ushtarëve tanë “, theksoi presidenti amerikan në një postim në rrjetin social Twitter.

“Faleminderit për letrën tuaj të këndshme dhe  pres me padurim të shihemi së shpejti!” shtoi Trump.

“Disa  mendonin se  lufta e Koresë ishte harruar, por sot, ne po provojmë se nuk i kemi harruar ata,  djemtë tanë po kthehen në shtëpi”,  theksoi Pence gjatë një ceremonie në bazën ushtarake Pearl Harbor-Hickam./ /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.