Çajrat që bëjnë zëvendësimin ideal të ujit gjatë ditëve të verës

TIRANË,24 korrik /ATSH/ – Është koha që të freskoheni në mënyrë të shëndetshme. Nëse jeni adhurues i lëngjeve dhe i pijeve të tjera, ekziston alternativa për ujin, e cila do t’ju japë efektin e njëjtë.

Zieni çaj dhe lëreni të ftohet dhe kënaquni me të mirat të cilat jua ofron lloji i caktuar i çajit.

Çaji i zi është shumë i mirë, sepse ul nivelin e kolesterinës në gjak, liron nga stresi dhe përmirëson kujtesën.

Çaji i gjelbër është antioksidans i shkëlqyeshëm, gjithashtu zvogëlon rrezikun nga sëmundjet kardiovaskulare.

Çaji i kamomilit është ideal për zbutjen e stresit dhe të vështirësive, prandaj është shumë i mirë kur dëshironi të qetësoheni.

Çajet e kuqe do të ngadalësojnë plakjen dhe do të forcojnë sistemin tuaj imunitar. Nëse nuk jeni rezistues ndaj ftohjeve dhe alergjive, këto çaje janë të dobishme për ju./a.a/ j.p/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.