Parashikimi i motit, e premte 20 korrik 2018

TIRANE, 20 korrik /ATSH/ -Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me zhvillim vranësirash të pakta deri mesatare në mesditë përgjatë zonave malore.

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak do të ketë reshje shiu të dobta në pjesën lindore në orët e mesditës. Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim 1-8m/sek, ndërsa në brigjet e Jonit deri në 15 m/sek. Deti parashikohet i forcës 3-4 me lartësi vale 1.2-2.5 metra, kryesisht në brigjet e Jonit.

Mjegullinë e izoluiar në zonat malore në orët e mëngjesit.

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 19/34 diell
Kukës 17/31 diell re
Lezhë 19/34 diell
Dibër 15/30 diell re
Durrës 20/33 diell
Tiranë 20/34 diell re
Elbasan 18/34 diell re
Berat 17/34 diell re
Vlorë 21/33  diell
Korcë 16/29  diell re
Gjirokastër 18/34  diell re
Sarandë 18/32  diell

 

/e.malaj/ /a.g/                                                                       

                                   

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.