SOFT NEWS – Lënda e re mësimore në Indi? …Lumturia!

ANKARA, 19 korrik /ATSH-AA/ – Lënda e Lumturisë bëhet pjesë e kurrikulës së arsimit në më shumë se 1 000 shkolla në kryeqytetin e Indisë, Nju Delhi.

Lënda e Lumturisë, që është projekt i ministrit të Arsimit të Nju Delhit, Manish Sisodia, ka filluar të praktikohet në më shumë se 1 000 shkolla që nga fillimi i kësaj jave.

Kjo lëndë zhvillohet çdo ditë dhe zgjat 30 deri në 45 minuta./ /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.