Platforma “shqipëriaqeduam.al”, porta për zgjidhjen e problemeve të qytetarëve

TIRANË, 15 korrik/ATSH/- Platforma “shqiperiaqeduam.al” po bëhet gjithnjë e më shumë porta ky qytetarët shqiptarë marrin një zgjidhje për problemet e tyre brenda 10 ditëve.

Numri total i ankesave që kanë mbërritur në portalin “shqiperiaqeduam.al” në nivel qendror llogaritet 13 122, ndërsa 11 759 janë trajtuar nga strukturat shtetërore.

Në nivel vendor janë regjistruar gjithsej 2 040 ankesa ndërsa janë trajtuar 1 583 janë zgjidhur.

Numri total i rasteve të regjistruara në fjala ime është 227 ndërsa në rubrikën nisma ime 276.

Gjatë kësaj jave janë 10 raste të spikatura suksese, 7 raste në ministrinë e Drejtësisë, 1 në të Financave dhe Ekonomisë dhe nga një rast në ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe atë të Infrastrukturës dhe Energjisë.

Numri total i logimeve në platformën “shqiperiaqeduam.al” llogaritet 40 603 ndërsa i regjistrimeve të reja 8 396.
/a.gjonaj/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.