Parashikimi i motit, e shtunë 14 korrik 2018

TIRANE, 14 korrik /ATSH/ – Sipas shërbimit meteorologjik moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe zhvillim të vranësirave në mesditë e pasdite. Era do të fryjë nga veriperëndimi deri në 10 m/sek. Deti parashikohet i forcës 3 me lartësi dallge 1.5 metra.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                  15/32

Vendet e Ulta                  17/34

Vendet Bregdetare          18/33      /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.