PAKISTAN  – Të paktën 20 të vdekur në një sulm gjatë një takimi elektoral

-- PHOTO D'ARCHIVES POUR MANCHETTES - PHOTO GÉNÉRIQUE POUR ILLUSTRER UNE SITUATION POLICE NUIT VOITURE GYROPHARES -- Un quatre-roues transportant deux caisses de bière à foncé sur une voiture de patrouille pour prendre la fuite la nuit du 23 au 24 janvier à Rouyn-Noranda , le 28 November 2012. ARCHIVES/LA FRONTIÈRE/AGENCE QMI

ISLAMABAD , 13 korrik /ATSH-AFP/ – Të paktën 20 persona u vranë dhe më shumë se 40 të tjerë u plagosën sot nga shpërthimi i një bombe gjatë një takimi elektoral që po zhvillohej në qytetin Mastung, në jugperëndim të Pakistanit, bëri të ditur për median një zyrtar i lartë.

‘’Njëzet persona u vranë gjatë shpërthimit dhe i druhemi faktit që ky bilanc mund të rritet’’, deklaroi ministri i Brendshëm i provincës së Baloutchistan, Agha Umar Bungalzai. /

/v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.