Qeveria vendos subvencionimin e Dhomës Kombëtare të Zejtarisë

187

TIRANË, 11 korrik /ATSH/ Me propozimin e ministrit të Financave dhe Ekonomisë, Këshilli i Ministrave vendosi mbështetjen e Dhomës Kombëtare të Zejtarisë për një periudhë njëvjeçare, në masën 35 552 000 lekë.

Ky fond të përballohet nga buxheti i shtetit për vitin 2018, nga programi buxhetor “Arsimi profesional”, miratuar për Ministrinë e Financave dhe Ekonomisë. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.