Parashikimi i motit, e mërkurë 11 korrik 2018

TIRANË, 11 korrik /ATSH/ – Sipas shërbimit meteorologjik, vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të qendrueshme relativisht të nxehta në mesditë.

Në orët e mëngjesit moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin e vendit, ndërsa në orët e mesditës përgjatë zonave malore do të shfaqen vranësirat e pakta lokalisht mesatare. Pasdite dhe në mbrëmje sërish pritet kthjellim në të gjithë vendin.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim 1-8m/sek dhe më e theksuar në bregdet. Deti i forcës 3 gradualisht në dobësim në mbrëmje.

Temperaturat parashikohen me rritje në vlerat e tyre maksimale:

Vendet Malore               13/31

Vendet e Ulta                  16/34

Vendet Bregdetare          18/33   /e.malaj//m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.