Parashikimi i motit, e martë 10 korrik 2018

TIRANË, 10 korrik /ATSH/ – Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira në zhvillim.

Përgjatë zonave malore, në mesditë do të ketë reshje shiu. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim 1-10m/sek dhe më e theksuar në bregdet. Deti parashikohet i forcës 3 me lartësi dallge 1.8 metra. Shikimi 8-15km, mjegullinë lokale.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                  12/27

Vendet e Ulta                  16/31

Vendet Bregdetare          18/30    /e.malaj//m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.