Parashikimi i motit, e dielë 8 korrik 2018

TIRANE, 8 korrik /ATSH/ – Sipas shërbimit meteorologjik moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira të ndryshueshme, hera herës të dendura. Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1-15 m/sek dhe më e theksuar në bregdetin jugor. Deti parashikohet i forcës 4 me lartësi dallge 1.8 metra.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                 16/25

Vendet e Ulta                  17/29

Vendet Bregdetare          18/30    /e.malaj/ /a.g/                         

                                   

             

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.