Parashikimi i motit, e premte 6 korrik 2018

TIRANE, 6 korrik /ATSH/ -Sipas shërbimit meteorologjik moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe zhvillim vranësirash në mesditë  në zonat malore. Baza e reve të ulta 1200 metra. Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1-8 m/sek. Deti parashikohet  i forcës 3 me lartësi dallge 1.5 metra. Shikimi  10-20 km.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                 18/35

Vendet e Ulta                  21/36

Vendet Bregdetare           19/34  /e.malaj// a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.