Renditja e golashënuesve

MOSKË, 3 korrik /ATSH-ANSA/ – Renditja e golashënuesve vijon si më poshtë:

Pesë gola: Kane (Angli).

Katër gola: Lukaku (Belgjikë); Ronaldo (Portugali).

Tre gola: Cheryshev (Rusi); D. Costa (Spanjë). Cavani ( Uruguaj), Mbappe (Francë)

Dy gola: Aguero (Argentina), Jedinak (Australi), Hazard  (Belgio-2); Coutinho e Neymar (Brasile), Mina (Colombia), Son (Corea del Sud), Modric (Croazi) Salah (Egitto-1), Griezmann (Francia-2), Inui (Japoni), Stones (Angli), Musa  (Nigeria), Granqvist (Suedi), Khazri (Tunisia); Suarez (Uruguaj).

Një gol: Al-Dawsari, Salman (Arabia Saudita), Di Maria, Messi, Mercado e Rojo (Argentina), Chadli, Batshuayi, Fellaini, Januzaj,  Mertens, Vertonghen (Belgjikë), Paulinho, T.Silva e Firmino (Brazili), Cuadrado, Falcao, Quintero, Kim Young-Gwon (Koreja e Jugut), Waston (Kostaricë); Badelj, Mandzukic, Perisic,  Rakitic, Rebic (Kroazi),Eriksen, Jorgensen, Poulsen (Danimarkë); Pavard (Francë), Reus, Kroos (Germani), Honda, Haraguch, Kagawa, Osako (Japoni); Lingard (Angli); Ansarifard (Iran), Finnbogason e Sigurdsson (Islanda); Boutaib, El Nesyri (Marok); Hernadez, Lozano, Vela (Meksikë ), Moses (Nigeria), Baloy (Panama), Carrillo e Guerrero (Perù), Bednarek e Krychowiak (Poloni), Pepe e Quaresma (Portugali), Gazinsky, Golovin (Russi), Manè, Niang, Wague (Senegal), Kolarov, Mitrovic (Serbi) Aspas, Isco, Nacho (Spanjë), Augustinsson, Toivonen (Suedi), Drmic, Dzemaili, Shaqiri, Xhaka, Zuber (Svicër), F.Ben Youssef, Bronn, Sassi (Tunisi); Gimenez (Uruguaj).

Autogola:  Behich (Australi), Fathy (Egjipt), Bouhaddouz  (Marok), Alvarez (Meksikë), Etebo (Nigeri), Cionek (Poloni),  Cheryshev (Rusi), Sommer (Zvicër),Merijah (Tunizi)     /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.