Real përgënjeshtron zërat për një ofertë për Neymar

MOSKË, 3 korrik /ATSH-AFP/ – Reali i Madridit përgënjeshtroi zërat për një ofertë të bërë në drejtim të Paris Saint-Germain për yllin brazilian Neymar.

‘’Reali nuk ka bërë asnjë ofertë, as për PSG dhe as për lojtarin’’, shkruan klubi spanjoll në web-in e tij, duke përgënjeshtruar një njoftim të televizionit publik spanjoll TVE.

Të hënën në mbrëmje, TVE kishte njoftuar për një ofertë prej 310 milionë eurosh të klubit madrilen drejtuar PSG për brazilianin, i cili në mënyrë të vazhdueshme bëhet objekt i zërave në median spanjolle për një transferim të mundshëm te Reali.

‘’Ky informacion është krejtësisht i pavërtetë’’, shkruan Reali duke siguruar se nuk është konsultuar për një gjë të tillë./ /v.b/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.