James Rodriguez ende në dyshim për ndeshjen përballë Anglisë

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Ylli i mesfushës kolumbiane James Rodriguez mbetet në dyshim për të luajtur në ndeshjen kundër Anglisë të martën, ka thënë trajneri Jose Pekerman. Por Pekerman nuk do të përjashtonte të hënën në një konferencë për shtyp, mundësinë që golashënuesi më i mirë i Botërorit 2014 të mund të kthehej në kohë për ndeshjen në stadiumin e “Spartakut të Moskës”.

“Ne patëm lajme të mira pas testeve mjekësore, ai nuk ka një dëmtim të rëndë. Ne ende kemi një ditë e gjysmë për të parë se si ndihet ai dhe si gjithmonë, shpresojmë se ai do të jetë në gjendje për të luajtur”, – tha Pekerman, në një konferencë të mbushur plot me gazetarë.

Pekerman deklaroi se Luis Muriel i “Sevijës” mund të zëvendësonte lojtarin e “Bajernit të Mynihut”, siç bëri gjatë fitores 1-0 ndaj Senegalit, në të cilën ai e zëvendësoi atë dhe se Kolumbia duhet të ishte e përgatitur të luante pa James Rodriguez.

“Kolumbia ka shumë potencial si ekip dhe jemi bërë një kundërshtar shumë i fortë gjatë viteve. Ne duam të bëjmë atë që kemi bërë në Brazil dhe të tregojmë se mund të luajmë kundër ekipeve, si Anglia”, – tha ai.

Kapiteni Radamel Falcao foli për “një lojë të cilën gjithmonë kemi ëndërruar të luajmë që kur ishim fëmijë”, por nuk do ta shihnim atë si një hakmarrje të lloj-llojshme pas magjive të pasuksesshme me “Manchester United” dhe “Chelsea” në mes të viteve 2014 dhe 2016. “Është e vërtetë që unë nuk shkëlqente ashtu siç dëshiroja në Angli, por kjo është pjesë e së kaluarës, por vetëm mund të them se është bukur të jesh këtu dhe të luash kundër Anglisë. Të gjithë bashkëlojtarët janë gati të luajnë nesër”, – tha sulmuesi i “Monakos”. /marca//r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.