AXHENDA NDËRKOMBËTARE 01/7/2018

VJENË – Austria merr presidencën e radhës së BE-së me në krye një koalicion mes të djathtës dhe ekstremit të djathtë.

PONTIDA – Mbledhje tradicionale vjetore e paritës Liga, me një fjalim të Matteo Salvini.

BERLIN – CDU-ja, partija e Angela Merkel, mblidhet për të debatuar për rezultatin e samitit të BE-së dhe për mosmarrëveshjet me konservatorët bavarezë në çështjen migratore.

BERLIN – Intervistë e Angela Merkel për kanalin televiziv ZDF.

MEKSIKO – Zgjedhje presidenciale dhe legjislative në Meksikë

MOSKË – Zhvillohet ndeshja e vlefshme për Kupën e Botës mes Rusisë dhe Spanjës në orën 16:00.

NOVGOROD – Zhvillohet ndeshja e vlefshme për Kupën e Botës mes Kroacisë dhe Danimarkës në orën 20:00. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.