Meta vizitë zyrtare në Hungari

TIRANË, 20 Qershor/ATSH/ – Presidenti i Republikës, Ilir Meta, nisi sot një vizitë zyrtare dy ditore në Hungari.

Vizita e Presidentit Meta vjen pas ftesës së Presidentit të Republikës së Hungarisë, János Áder.

Gjatë kësaj vizite dy ditore Presidenti Meta do të do të takohet me të gjitha autoritetet e larta hungareze.

/gj.mima/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.