Parashikimi i motit, e shtunë 16 qershor 2018

TIRANE, 16 qershor/ATSH/- Moti për ditën e sotme parashikohet me  vranësira mesatare dhe të dendura.

Sipas shërbimit meteorologjik, baza e reve të ulëta do të jetë 400 metër. Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar. Prani të shtrëngatave dhe stuhive, lokalisht breshërit.

Era me drejtim Verilindje-Veriperëndim 1-12 m/sek. Deti i forcës 4 me lartësi dallge 2.0metër. Shikimi 3-km, mjegullinë për shkak të reshjeve.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                11/25

Vendet e Ulta                 12/27

Vendet Bregdetare         14/27 /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.