SOÇI – CR7-Spanjë 3-3

SOÇI, 15 qershor /ATSH/ – Ndeshja e dytë për grupin B mes Portugalisë dhe Spanjës përfundoi me rezultatin 3-3, ku vlen të theksohet se të tri golat për luzitanët u shënuan nga Cristiano Ronaldo (4′, 44′, 88′).

Golat për Spanjën u shënuan nga Costa (24′, 54′) dhe Nacho (58′).

Grupi B përfundoi ndeshjet e para, ku kryeson Irani me tri pikë, që fitoi kundër Marokut, 1-0./  a.jor.
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.