Parashikimi i motit, e mërkurë 13 qershor 2018

TIRANE, 13 qershor /ATSH/ -Moti për ditën e sotme parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Sipas shërbimit meteorologjik, do të ketë reshje shiu të herë pas hershme me intensitet të ulët, lokalisht pranë zonave kodrinore dhe malore në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtra. Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1-12 m/sek. Deti parashikohet  i forcës 3 me lartësi dallge 1.8 metra. Mjegullinë për shkak të reshjeve.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                15/28

Vendet e Ulta                 18/31

Vendet Bregdetare         19/30 /e.malaj/ /a.g/

 

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 21/29 diell shi
Kukës 19/29 diell shi
Lezhë 22/30  diell re
Dibër 16/27  diell shi
Durrës 22/30  diell re
Tiranë 22/31 diell shi
Elbasan 21/31 diell shi
Berat 20/31  diell shi
Vlorë 21/29  diell re
Korcë 16/28  diell shi
Gjirokastër 19/31  diell shi
Sarandë 20/30  diell re

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.