AXHENDA NDËRKOMBËTARE 09/06/2018

QINGDAO (Kinë) – Samit i presidentëve të Organizatës për Bashkëpunim i Shangait (SCO: Rusi, Kinë, Indi, Pakistan, Uzbekistan, Kazakistan, Taxhikistan, Kirgizstan), me praninë e presidentit iranian, Rohani në rolin e vëzhguesit.

RIGA (Letoni ) – Komuniteti LGBT i Lituanisë, Letonisë dhe Estonisë do të zhvillojnë një parakalim me rastin e “Baltic Pride 2018”.

MALBAIE (KANADA) – Vijon samiti i G-ës deri më datë 10 qershor./

/v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.