AXHENDA NDËRKOMBËTARE 05/6/2018

ROMË (Itali) – Votëbesim për qeverinë e re në Senat.

PARIS (Francë) – Presidenti, Emmanuel Macron takohet me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, pasuar nga një konferencë shtypi.

VARSHAVË (Poloni) – Manovra të përvitshme të Sabre Strike drejtuar nga SHBA-ja me rreth 18 000 ushtarë nga 19 vende të NATO-s në Estoni, Letoni, Lituani dhe Poloni.

VARSHAVË (Poloni) – Vizitë e presidentit gjerman, Frank-Walter Steinmeier.

TAJPEI (Tajvan) – Hapet salloni më i madh i teknologjive të reja.

HONG KONG (Kinë) – Gjykata e Apelit shqyrton mundësinë për një lesbike britanike të marrë një vizë martesore (jo vetëm turistike) në Hong Kong, ku jeton shoqëruesi i saj.

CLAIREFONTAINE-EN-YVELINES (Francë) – Presidenti, Emmanuel Macron takon ekipin francez të futbollit para nisjes për Botërorin në Rusi.

PARIS (Francë) – Përurimi nga presidenti, Emmanuel Macron dhe kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu i ekspozitës [email protected].

GJENEVË (Zvicër) – Takim i përvitshëm i OIT-së që do të shqyrtokjë krijimin e një traktati ndërkombëtar për dhunën dhe abuzimet në punë.

UASHINGTON (SHBA) – Asambleja e 48 e përgjithshme e Organizatës së Shteteve Amerikane (OEA).

LOS ANXHELES (SHBA) – 50-vjetori i vrasjes së senatorit, Robert Kennedy.

UASHINGTON (SHBA) – Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo pret homologun meksikan, Luis Videgaray.

UASHINGTON (SHBA) – Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo pret homologun e Singaporit Balakrishnan.

UASHINGTON (SHBA) – Konferencë shtypi pas mbylljes së asamblesë së 48-të të përgjithshme të Organizatës së Shteteve Amerikane (OEA)./ /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.