Parashikimi i motit, 4 qershor 2018

TIRANE, 4 qershor/ATSH/- Moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës dhe pasdites.

Sipas shërbimit meteorologjik, parashikohet reshje shiu në formën e pikave. Në zonat kodrinore dhe malore në Lindje të vendit reshjet në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtra. Era me drejtim Juglindje-Jugperëndim 1-12 m/sek. Deti i forcës 3 me lartësi dallge 1.8 metër. Mjegullinë nëpër lugina.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                14/30

Vendet e Ulta                 15/32

Vendet Bregdetare         18/31 /a.g/        

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.