Parashikimi i motit, e shtunë 2 qershor 2018

TIRANE, 2 qershor /ATSH/ -Moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe zhvillim vranësirash. Sipas shërbimit meteorologjik, do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët dhe lokalisht mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive kalimtare në zonat malore në lindje të vendit. Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1-14 m/sek. Deti parashikohet i forcës 3 me lartësi dallge 1.8 metra.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore               14/27

Vendet e Ulta                 17/33

Vendet Bregdetare         18/30  /e.malaj/ /a.g/

           

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.