Parashikimi i motit, e martë 29 maj 2018

TIRANE, 29 maj /ATSH/ -Moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash në mesditë dhe pasdite.

Sipas shërbimit meteorologjik, do të ketë reshje shiu të lokalizuara, pjesërisht në formën e shtrëngatave. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-verilindje 1-10 m/sek. Deti parashikohet të jetë i forcës 4 me lartësi dallge 1.8 metra. Mjegullinë në orët e mëngjesit  për shkak të reshjeve.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                15/27

Vendet e Ulta                 15/32

Vendet Bregdetare         17/30 /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.