Parashikimi i motit, e dielë 27 maj 2018

TIRANE, 27 maj /ATSH/ -Moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash në mesditë dhe pasdite.

Sipas shërbimit meteorologjik, do të ketë reshje shiu në orët e drekës dhe ato të pasdites në formën e shtrëngatave dhe stuhive kalimtare përgjatë ultësirës perëndimore.  Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-juglindje 1-10m/sek. Deti parashikohet i forcës 3 me lartësi dallge 1.6metra.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                13/29

Vendet e Ulta                 15/33

Vendet Bregdetare         17/31/e.malaj/ /a.g/

           

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.