Parashikimi i motit, e shtunë 26 maj 2018

389

TIRANE, 26 maj /ATSH/ -Moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash në orët e mesditës dhe pasdites.

Sipas shërbimit meteorologjik, do të ketë reshje shiu të izoluara në zonat malore. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim 1-8m /sek. Deti parashikohet i forcës 4 me lartësi dallge 1.8 metra. Mjegullinë në orët e mëngjesit. Temperaturat minimale dhe maksimale pritet të arrijnë:

Temperaturat:

Vendet Malore                12/29

Vendet e Ulta                 15/33

Vendet Bregdetare        17/30  /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.